Voor wie?
Man
Accu capaciteit
A 468 Watt (13 Ah)
Framemaat
20" inch
Wielmaat
27.5" inch
Categorie
MTB
Type motor
BAFANG
| Drive type | BAFANG MAX drive (M400), central, 250W (max 500W), 80 Nm |
|---|---|
| Control | BAFANG |
| Capacity and battery type | Li-Ion 468 Wh / 13 Ah / 36V |
| Frame type and material | Alloy 6061 |
| Front fork | SUNTOUR XCT30 HLO DS 27,5", stroke 100 mm, lockable from fork |
| Number of gears | 1 x 8 |
| Shifters | SHIMANO SL-M310, or SRAM X4, 8 speeds |
| Derailleur | SHIMANO Acera RD-M360-L, or SRAM X4, 8 speeds |
| Front brakes | SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulic, rotor 180 mm |
| Rear brakes | SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulic, rotor 160 mm |
| Crankset | BAFANG 170 mm |
| Cassette | SHIMANO CS-HG31, or SRAM PG-820, 8 speeds |
| The stem | CRUSSIS Al, 60 mm, fixed |
| Chain | KMC X8 |
| Handlebars | CRUSSIS Al, 760 mm |
| Saddle | Selle ROYAL |
| Seat post | CRUSSIS with lock, 30,4 / 350, or 400 mm |
| Load capacity | 120 kg |
| Rims | CRUSSIS 27,5", 25mm |
| Front hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Rear hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Tyres | MAXXIS Ardent 27,5 x 2,40 |
| Pedály | WELLGO |
| Grips | CRUSSIS, 100% silicon |
| Head composition | Semi 1 1/8 |
| Charger | 2 A |
| Display | BAFANG LCD panel, black and white display |