e-Country 77-17-CITY
e-Country 77-17-CITY
Filters
Voor wie?
Man
Accu capaciteit
X 522 Watt (14,5 Ah)
Framemaat
17" inch
Wielmaat
27.5" inch
Categorie
City
Drive type BAFANG MAX drive (M400), central, 250W (max 500W), 80 Nm
Control BAFANG
Capacity and battery type SAMSUNG Li-Ion 522 Wh / 14,5 Ah / 36V
Frame type and material Alloy 6061
Front fork SUNTOUR XCT-ATB HLO DS 27,5", stroke 100 mm, lockable from fork
Number of gears 1 x 8
Shifters SHIMANO SL-M310, or SRAM X4, 8 speeds
Derailleur SHIMANO Acera RD-M360-L, or SRAM X4, 8 speeds
Front brakes SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulic, rotor 180 mm
Rear brakes SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulic, rotor 160 mm
Crankset BAFANG, 170 mm
Cassette SHIMANO CS-HG31, or SRAM PG-820, 8 speeds
The stem CRUSSIS Al, 105 mm, adjustable
Chain KMC X8
Handlebars CRUSSIS Al, 680 mm
Saddle Selle ROYAL
Seat post CRUSSIS with lock, 30,4 / 350 mm
Load capacity 120 kg
Rims CRUSSIS 27,5", 19mm
Front hub CRUSSIS disc, 32D
Rear hub CRUSSIS disc, 32D
Tyres SCHWALBE Big Ben 27,5 x 2,00
Pedály WELLGO
Grips CRUSSIS
Head composition Semi 1 1/8
Charger 2 A