Voor wie?
Vrouw
Accu capaciteit
B 482 Watt (13,4 Ah)
Framemaat
18" inch
Wielmaat
28" inch
Categorie
Cross
Type motor
BOSCH
| Drive type | BOSCH Performance CX 4. gen, central, 250W, 85 Nm |
|---|---|
| Control | BOSCH Intuvia |
| Capacity and battery type | BOSCH Powertube 500 (482 Wh / 13,4 Ah)
Actieradius 90-110 KM |
| Frame type and material | Alu 6061 |
| Front fork | RockShox FS PARG RL 700C, 65 mm, lockable from fork |
| Number of gears | 1 x 12 |
| Shifters | SRAM SX Eagle |
| Derailleur | SRAM SX Eagle, 12 speeds |
| Front brakes | SRAM Level, hydraulic, rotor 180 mm |
| Rear brakes | SRAM Level, hydraulic, rotor 160 mm |
| Crankset | CRS ISIS 170 mm |
| Cassette | SRAM CS-PG1210 Eagle, 11-50z |
| The stem | CRUSSIS Al, 105 mm, adjustable |
| Chain | SRAM Eagle SX 12s |
| Handlebars | CRUSSIS Al, 680 mm |
| Saddle | Selle ROYAL |
| Seat post | CRUSSIS with lock, 30,4 / 350 |
| Load capacity | 120 kg |
| Rims | CRUSSIS 28", 19mm |
| Rims and hubs | CRUSSIS disc, 32D s RU |
| Tyres | SCHWALBE Energizer Active Plus 28 x 2,00 |
| Pedály | WELLGO |
| Grips | CRUSSIS silicon |
| Head composition | Semi 1 1/8 |