Voor wie?
Vrouw
Accu capaciteit
X 522 Watt (14,5 Ah)
Framemaat
17" inch
Wielmaat
28" inch
Categorie
Cross
| Drive type | BAFANG MAX drive (M400), central, 250W (max 500W), 80 Nm |
|---|---|
| Control | BAFANG |
| Capacity and battery type | SAMSUNG Li-Ion 522 Wh / 14,5 Ah / 36V
Actieradius 80-100 KM |
| Frame type and material | Alloy 6061 |
| Front fork | SUNTOUR NEX HLO DS 700c, stroke 63 mm, lockable from fork |
| Number of gears | 1 x 9 |
| Shifters | SHIMANO Alivio SL-M3100, or SRAM X5, 9 speeds |
| Derailleur | SHIMANO Alivio RD-M3100-SGS, or SRAM X5, 9 speeds |
| Front brakes | SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulic, rotor 180 mm |
| Rear brakes | SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulic, rotor 160 mm |
| Crankset | BAFANG 170 mm |
| Cassette | SHIMANO CS-HG200-9, or SRAM PG-920, 9 speeds |
| The stem | CRUSSIS Al, 105mm, adjustable |
| Chain | KMC X9 |
| Handlebars | CRUSSIS Al, 700 mm |
| Saddle | Selle ROYAL |
| Seat post | CRUSSIS with lock, 30,4 / 350, or 400 mm |
| Load capacity | 120 kg |
| Rims | CRUSSIS 28", 19mm |
| Front hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Rear hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Tyres | SCHWALBE Energizer Active Plus 28 x 2,00 |
| Pedály | WELLGO |
| Grips | CRUSSIS, 100% silicon |
| Head composition | Semi 1 1/8 |
| Charger | 2 A |
| Display | BAFANG LCD panel, color display |