Voor wie?
Man
Accu capaciteit
D 625 Watt (16,7 Ah)
Framemaat
20" inch
Wielmaat
29" inch
Categorie
MTB
Type motor
BOSCH
| Drive type | BOSCH Performance CX 4. gen, central, 250W, 85 Nm |
|---|---|
| Control | BOSCH Intuvia |
| Capacity and battery type | BOSCH PowerTube 625 (625 Wh / 16,7 Ah)
Actieradius 90 - 110 KM |
| Frame type and material | Alu 6061 |
| Front fork | ROCKSHOX FS Recon Silver RL Solo Air 29" BOOST, 150 mm, lockable from the fork |
| Number of gears | 1 x 12 |
| Shifters | SRAM NX Eagle |
| Derailleur | SRAM GX Eagle, 12 speeds |
| Front brakes | Sram Guide T, hydraulic, rotor 200 mm |
| Rear brakes | Sram Guide T, hydraulic, rotor 180 mm |
| Crankset | CRS ISIS 170 mm |
| Cassette | SRAM CS-PG1210 Eagle, 11-50z |
| The stem | CRUSSIS Al, 50 mm |
| Chain | SRAM Eagle SX 12s |
| Handlebars | CRUSSIS Al, 780 mm |
| Saddle | Selle ROYAL |
| Seat post | X-Fusion Manic 30,9, 125 mm, telescopic |
| Load capacity | 120 kg |
| Rims | CRUSSIS 29", 25mm |
| Front hub | CRUSSIS disc, industrial bearings, 32D, BOOST fixed axis 15x110mm |
| Rear hub | CRUSSIS disc, industrial bearings, 32D, BOOST fixed axis 12x148mm |
| Tyres | MAXXIS Ardent 29 x 2,40 |
| Pedály | WELLGO |
| Grips | CRUSSIS silicon |
| Head composition | Tappered 1,5" |
| Silencer | ROCKSHOX Deluxe Select+ RL, 205x65mm |