Voor wie?
Man
Accu capaciteit
S 630 Watt (17,5 Ah)
Framemaat
18" inch
Wielmaat
29" inch
Categorie
MTB
| Drive type | BAFANG MAX drive (M400), central, 250W (max 500W), 80 Nm |
|---|---|
| Control | BAFANG LCD panel, color display |
| Capacity and battery type | PANASONIC Li-Ion 630 Wh / 17,5 Ah / 36V |
| Frame type and material | Alloy 6061 |
| Front fork | SUNTOUR XCM HLO DS 29", stroke 100 mm, lockable from fork |
| Number of gears | 1 x 9 |
| Shifters | SHIMANO Alivio SL-M3100, or SRAM X5, 9 speeds |
| Derailleur | SHIMANO Alivio RD-M3100-SGS, or SRAM X5, 9 speeds |
| Front brakes | SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulic, rotor 180 mm |
| Rear brakes | SHIMANO BR-MT200, or SRAM Level, hydraulick, rotor 160 mm |
| Crankset | BAFANG, 170 mm |
| Cassette | SHIMANO CS-HG200-9, or SRAM PG-920, 9 speeds |
| The stem | CRUSSIS Al, 60 mm, fixed |
| Chain | KMC X9 |
| Handlebars | CRUSSIS Al, 760 mm |
| Saddle | Selle ROYAL |
| Seat post | CRUSSIS with lock, 30,4 / 350, or 400 mm |
| Load capacity | 120 kg |
| Rims | CRUSSIS 27,5", 25mm |
| Front hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Rear hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Tyres | MAXXIS Ardent 29 x 2,40 |
| Pedály | WELLGO |
| Grips | CRUSSIS, 100% silicon |
| Head composition | Semi 1 1/8 |