Voor wie?
Man
Accu capaciteit
L 900 Watt (25 Ah)
Framemaat
22" inch
Wielmaat
29" inch
Categorie
MTB
Type motor
BOSCH
| Drive type | BAFANG M500, central, 250W (max 500W), 95 Nm |
|---|---|
| Control | BAFANG LCD panel, color display |
| Capacity and battery type | SAMSUNG Li-Ion 900 Wh / 25 Ah / 36V |
| Frame type and material | Alloy 6061 |
| Front fork | ROCKSHOX FS Judy Silver TK R Solo Air 29", stroke 100 mm, lockable from handlebar |
| Number of gears | 1 x 12 |
| Shifters | SRAM SX Eagle |
| Derailleur | SRAM SX Eagle, 12 speeds |
| Front brakes | SHIMANO Deore BR-MT410, or SRAM Level, hydraulic, rotor 180 mm |
| Rear brakes | SHIMANO Deore BR-MT410, or SRAM Level, hydraulic, rotor 160 mm |
| Crankset | BAFANG 170 mm |
| Cassette | SRAM CS-PG1210 Eagle, 11-50z |
| The stem | CRUSSIS Al, 60 mm, fixed |
| Chain | SRAM Eagle SX 12s |
| Handlebars | CRUSSIS Al, 760 mm |
| Saddle | Selle ROYAL |
| Seat post | CRUSSIS with lock 30,4 / 350 or 400 mm |
| Load capacity | 120 kg |
| Rims | CRUSSIS 29", 25mm |
| Front hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Rear hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Tyres | MAXXIS Ardent 29 x 2,40 |
| Pedály | WELLGO |
| Grips | CRUSSIS, 100% silicon |
| Head composition | Semi 1 1/8 |