Voor wie?
Vrouw
Accu capaciteit
M 720 Watt (20 Ah)
Framemaat
19" inch
Wielmaat
28" inch
Categorie
Cross
Type motor
OLI SPORT
| Drive type | OLI SPORT, 250W (MAX 700W), 83 Nm |
|---|---|
| Control | OLI LCD panel, color display |
| Capacity and battery type | SAMSUNG Li-Ion 720 Wh / 20 Ah / 36V |
| Frame type and material | Alloy 6061 |
| Front fork | ROCKSHOX FS Paragon Gold RL Solo Air 700c, stroke 65 mm, lockable from fork |
| Number of gears | 1 x 12 |
| Shifters | SRAM SX Eagle |
| Derailleur | SRAM SX Eagle, 12 rychlostí |
| Front brakes | SHIMANO Deore BR-MT410, or SRAM Level, hydraulic, rotor 180 mm |
| Rear brakes | SHIMANO Deore BR-MT410, or SRAM Level, hydraulic, rotor 160 mm |
| Crankset | CRUSSIS ISIS 170 mm |
| Cassette | SRAM CS-PG1210 Eagle, 11-50z |
| The stem | CRUSSIS Al, 105mm, adjustable |
| Chain | SRAM Eagle SX 12s |
| Handlebars | CRUSSIS Al, 700 mm |
| Saddle | Selle ROYAL |
| Seat post | CRUSSIS se zámkem, 30,4 / 350, or 400 mm |
| Load capacity | 120 kg |
| Rims | CRUSSIS 28", 19mm |
| Front hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Rear hub | CRUSSIS disc, 32D |
| Tyres | SCHWALBE Energizer Active Plus 28 x 2,00 |
| Pedály | WELLGO |
| Grips | CRUSSIS, 100% silicon |
| Head composition | Semi 1 1/8 |